Kalite Politikası

KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ

 POLİTİKAMIZ

ROPAK MAKİNE ; metallerin işlenmesi, makinada şekil verilmesi, gıda ve içecek sanayide endüstrıyel makinalerinin imalatının yapılması faaliyetleri sektöründe öncü olduğumuz faaliyet alanımızda; yasal şartların karşılanması, müşteri ve tedarikçilerimizim ihtiyaç ve beklentilerine cevap verecek şekilde hizmet sunumunun gerçekleşmesi, kaliteli, hızlı ve güvenli bir biçimde sunulan hizmetlere erişimin sağlanmasını amaç edinmiştir. ROPAK MAKİNE müşteri memnuniyetini sağlamak, çalışan sağlığını korumak ve çevreyi korumak amacıyla uluslararası standartlara uygun bir Kalite Yönetim Sistemi’nin kurulmasına karar vermiştir.

 

Kalite Yönetim Sistemimiz kurumsal hedeflerimizle aynı doğrultuda yer almaktadır. Kalite süreçlerinin sağlıklı şekilde işletilmesi için gerekli roller tanımlanmış, sorumluluklar belirlenmiş ve sorumlular atanmıştır. Bu sorumluluklar başta yönetim olmak üzere tüm birimleri, müşterilerimizi, alt tedarikçi ve teknik destek sağlamakta olan tedarikçileri de kapsamaktadır. Şirketimizde Kalite sisteminin kurulması süreciyle birlikte kapsam dahilinde yer alan tüm faaliyetlerde çalışanlarında katılımını sağlayarak; kalite, çevre ve iş sağlığı güvenliği risklerinin belirlenmesi, analiz edilmesi, planlı aksiyonlarla kabul edilebilir seviyeye indirilmesi amaçlanmaktadır.

 

Bu bağlamda şirketimiz Kalite Yönetim Sisteminin gerekliliklerini yerine getirmek, müşteri istek ve beklentilerini anlamak ve müşteri memnuniyetini sağlamak, yasal şartları karşılamak, çevreye zarar verebilecek atıkların bertaraf edilmesini sağlamak, prosesler sonucu oluşan atıkları kaynağında ayırmak için Kalite Yönetim Sistemi’nin yeni uygulanma alanları ve gelişen teknoloji ile her yıl düzenli aralıklarla sürekli iyileştirilmesini taahhüt eder.